GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-02-2023 14:48

Allah, devletimize zeval vermesin

Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından yaralar sarılıyor.

Allah, devletimize zeval vermesin

Depremin olduğu ilk andan itibaren Sivas Valiliğimiz himayelerinde ilimizdeki kamu kurumları ile birlikte koordineli bir şekilde bölgede çalışan Sivas İl Özel İdaresi ekiplerimiz arama kurtarma ve yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’in öncülüğünde Genel Sekreterimiz Sayın Kadir Algın’ın koordinasyonunda çalışan ekiplerimiz, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin acılarını büyük bir seferberlikle sarmaya çalışıyor.

Toplamda 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma ve yardım faaliyetlerinde bulunmak üzere, Sivas İl Özel İdaresinden bölgeye birçok araç ve personel görevlendirildi.

En büyük ihtiyaçlardan birisi olan yakıt ihtiyacını gidermek üzere 47 ton yakıt bölgeye gönderildi. Deprem haberinin alındığı ilk anda otobüslerle personellerimiz Hatay ilçesine sevk edildi. Hatay’ın yanı sıra Malatya’nın Doğanşehir ilçesine ekskavatörler, tankerler ve kamyonlar gönderildi. Kahramanmaraş ilçesinde ise pikaplarla yardım faaliyetleri yürütülüyor. Bölgedeki illere günlük tır ve kamyonlarla yardım malzemeleri taşınıyor. Diğer yandan kamu şirketlerimiz olan Buruciye AŞ ve Kültür AŞ tarafından bölgede vatandaşlarımıza yemek hizmeti sunuluyor.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza ise şifalar dileriz.

Allah, devletimize zeval vermesin, ülkemizin başı sağ olsun.

AdminAdmin

Admin