EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-10-2022 16:14   Güncelleme : 12-10-2022 16:14

Fatih’in Yazar Çocukları

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, kaleme aldıkları masalları kitaba dönüştüren Fatih İlkokulu öğrencilerini tebrik etti.

Fatih’in Yazar Çocukları

Fatih İlkokulu öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Hacer Yıldırım koordinatörlüğünde yazdıkları masalları, çizdikleri resimlerle süsleyerek kitaba dönüştürdü. Kitapta eseri bulunan öğrencilerden Yasin Mert Kozan ve Zeynep Ravza Devecioğlu, Okul Müdürü Hakan Arısoy, Sınıf Öğretmeni Hacer Yıldırım ve Okul Aile Birliği Başkanı Selman Devecioğlu ile birlikte Millî Eğitim Müdürü  Ergüven Aslan’ı ziyaret etti.

Konuyla ilgili Aslan’a bilgi veren Okul Müdürü Hakan Arısoy, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında “Fatih’in Yazar Çocukları” sloganıyla başlattıkları proje kapsamında öğrencilerin Sınıf Öğretmeni Hacer Yıldırım koordinatörlüğünde yazdıkları masalları, çizimlerle süsleyerek kitaba dönüştürdüklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürü  Ergüven Aslan ise öğrencilerin gelişimine katkı sağlayan projenin hayata geçirilmesine emeği olanları tebrik etti.

lk yazarlık deneyimlerini, hazırladıkları görsellerle de birleştirerek kitaba dönüştüren öğrencilerin önemli bir deneyim kazandığına inandığını belirten Aslan, “Sizler belki de buradan aldığınız ilham ve deneyimlerle geleceğin yazar ve çizerleri olacaksınız.” dedi.
Bir süre öğrencilerle sohbet eden Aslan, öğrencilerin kaleme aldığı eserler hakkında bilgi aldı.

Aslan, Okul Müdürü Hakan Arısoy, Sınıf Öğretmeni Hacer Yıldırım ve Okul Aile Birliği Başkanı Selman Devecioğlu ile de sohbet ederek okulda yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AdminAdmin

Admin