Sivas Kızılırmak Gazetesi |Sivas'ın Birlik Sesi
HV
16 TEMMUZ Salı 12:22

Kırsaldan Gelen Öğrenciler, Tiyatroyla Tanıştı

Sivas Valiliği himayelerinde başlatılan "Tiyatrom 58" projesi ile her hafta kırsalda yaşayan 58 öğrenci Tiyatro oyunu ile buluşacak.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-03-2024 08:30
Kırsaldan Gelen Öğrenciler, Tiyatroyla Tanıştı

Proje kapsamında Yıldızeli ilçesinde farklı okullarda eğitim gören 58 öğrenci, ilk olarak küresel ısınma duyarlılığın anlatıldığı "Pofu" adlı oyunu izledi.

Tiyatronun ardından şehrin tarihi, kültürel mekanlarını ve müzeleri gezen ayrıca yöresel lezzetlerden tatma fırsatı bulan öğrenciler, geleneksel sporlarımızdan okçuluk ve binicilik sporlarını da tecrübe etti.

Günün son programında öğrenciler Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'i valilik makamında ziyaret etti.

 

Çocuklarla yakından ilgilenen ve merak ettikleri soruları cevaplandıran Vali Şimşek, öğrencilerle uzun süre sohbet etti.

 

Başlatılan proje hakkında bilgiler veren Vali Yılmaz Şimşek; "Valiliğimiz himayelerinde öğrencilerimizi akademik, sportif, sosyal ve kültürel birçok alanda desteklemeye, hazırladığımız proje ve çalışmalarla evlatlarımıza önemli imkânlar sunmaya devam ediyoruz." dedi.


Öğrencilerin kültürel ve sanatsal gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini belirten Vali Şimşek, "Yeni başlattığımız Tiyatrom 58 projesiyle ‘Okul Dışı Öğrenme Ortamları' kapsamında, kırsalda yaşayan 58 çocuğumuza her hafta tiyatro deneyimini yaşatmayı planlıyoruz." ifadelerine yer verdi.

 

Ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye eden Vali Yılmaz Şimşek; "Sizleri bu tarihi binada ağırlamaktan mutlu olduk. Güzel anılar biriktirerek şehir merkezinden ayrılıyorsunuz. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bu anlamlı etkinlik, sizlerin ufkuna ve genel kültürüne ciddi katkılar sağlayacaktır." dedi.

AdminAdmin

Admin

YORUMLAR
sanalbasin.com üyesidir