EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-02-2023 15:05

İyi dersler çocuklar...

İlimize deprem bölgesinden gelen 1.250 öğrenci ise Sivas'taki çeşitli okullara yerleştirilerek yeni sınıflarında ders başı yaptı.

İyi dersler çocuklar...

Deprem sebebiyle 1 hafta daha uzatılan tatilin ardından okullarda bugün itibarıyla ilk ders zili çaldı.

Başkan Hilmi Bilgin ve Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere iyi dersler diledi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sivas halkının her zaman depremden etkilenen vatandaşların yanında olduğuna vurgu yaparak, "Hiçbir eksiklik bırakmadan inşallah bu dönemi hep bilirlikte en iyi şekilde geçireceğiz." dedi.

Bilgin, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminin açılışı için buradayız. Farklı bir dönem açtık. Geçen hafta açılması gereken eğitim-öğretim dönemini ülkemizi etkileyen deprem felaketi nedeniyle bir hafta gecikmeli olarak bugün depremden etkilenen ve şehrimizde misafir edilen öğrencilerimizin de katılımı ile açmış bulunuyoruz. Depremin hemen ardından afet bölgesinde olan birisi olarak söyleyeyim ki yaşadığımız felaket asrın felaketi. 11 ilimizi ve yaklaşık 15 milyon nüfusu etkileyen bir alanda maalesef öğrencilerimiz de etkilendi. Ama devletimizin büyüklüğü ve milletimizin kaynaşması ile birlikte bu sorunu en güzel şekilde aşacağız. Bu okulumuzda Millî Eğitim Müdürlüğümüzün planlaması ile KYK'da misafir ettiğimiz öğrencilerimiz eğitim-öğretime başladı. Aileleriyle mahallere yerleşen öğrencilerimiz de ikamet ettikleri yerlere göre dağınık bir şekilde yerleştiler. Şu konuda misafirlerimizin gönlü rahat olsun ve hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmasınlar; Sivas halkı her zor ortamda olduğu gibi onların yanındadır. Hiçbir eksiklik bırakmadan inşallah bu dönemi hep bilirlikte en iyi şekilde geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Depremzede çocuklara geçmiş olsun temennisinde bulunan Bilgin, ilimize gelen öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

AdminAdmin

Admin